NADANIE IMIENIA - 2 VI 2016

Tego pięknego, słonecznego poranka wszystkie przedszkolaki ubrane na galowo, wraz z Paniami wzięły udział we Mszy Św. w Kościele w Trąbkach Wielkich. Została tam poświęcona TABLICA PAMIĄTKOWA z wizerunkiem naszego patrona Jana Brzechwy (wykonanie Pan Piotr Kamiński).

Uroczystość w przedszkolu otworzyła Dyrektor Przedszkola Pani Anna Tysler gorąco witając wszystkich przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas:

• Pan Mariusz Rozmus – wizytator Wydziału Strategii Nadzoru Pedagogicznego  Kuratorium Oświaty w Gdańsku
  • Pan Błażej Konkol – wójt Gminy Trąbki Wielkie
  • Pan Zbigniew Leszczyński – Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie
  • Pani Dorota Bąk – radna powiatu gdańskiego oraz dyrektor Ośrodka Zdrowia w Trąbkach Wielkich
  • Pani Wioletta Frydrych – Radna Gminy Trąbki Wielkie, sołtys Trąbek Wielkich
  • Pan Jan Selka – Radny Gminy Trąbki Wielkie, sołtys Kleszczewa
  • Pani Zofia Gorzyńska – Skarbnik Gminy Trąbki Wielkie
  • Pani Kazimiera Kozak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Z.Bukowskiego w Czerniewie
  • Pani Halina Podolska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie
  • Pani Ewa Wojtas – dyrektor Szkoły Podstawowej im. T.Kościuszki w Sobowidzu
  • Pani Ewa Tuz – dyrektor Gimnazjum im. K.Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich
  • Pan Przemysław Sautycz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich
  • Pan Bogdan Skiba – dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. J.Aeltermanna w Mierzeszynie
  • Pani Bożena Kłodnicka – dyrektor Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim, poprzednia dyrektor naszego przedszkola
  • Pani Magdalena Jurkowska – dyrektor OREWU w Trąbkach Wielkich
  • Pani Grażyna Wysiecka – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich
  • Pan Władysław Ornowski – z Fundacji „Pan Władek”
  • Pani Anna Chmielewska -  kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich
  • Pan Wiesław Bieżuński – leśniczy leśnictwa  Sobowidz
  • Pan Mariusz Filochowski – leśniczy leśnictwa Wojanowo
  • Pani Iwona Kamińska – pracownika UG ds. księgowości
  • Pani Joanna Dajda – emerytowany pracownik naszego przedszkola
  • Pani Anna Federowicz
  • Pan Tomasz Stroynowski

• Pani Katarzyna Brdynkiewicz – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców przedszkola
  • Pani Sylwia Bieżuńska
  • Państwo Paulina i Maciej Raduchowie
  • Państwo Barbara Sołyga-Kowalska i Łukasz Kowalski
  • Martyna Ziemian

W części artystycznej najpierw wystąpiły wszystkie przedszkolaki. Dzieci zaśpiewały Hymn Państwowy oraz wysłuchały Uchwały Rady Gminy odczytanej przez Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Pana Zbigniewa Leszczyńskiego dotyczącej Nadania Imienia Przedszkolu Jana Brzechwy. Po odsłonięciu nowej tablicy na budynku o treści: „PRZEDSZKOLE im. Jana Brzechwy w Trąbkach Wielkich”,  goście wysłuchali premierowego występu dzieci z HYMNEM PRZEDSZKOLA.

Kiedy młodsze dzieci zeszły ze sceny w towarzystwie gromkich braw, starsze przedszkolaki wystąpiły ze swoim programem artystycznym. Wiersze recytowali laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jan Brzechwa w słowie i obrazie”. Piosenki oczywiście tematycznie związane były z naszym patronem. Nie zabrakło solistów, których w naszej placówce nie brakuje. Ogromną owacją zakończył się występ naszych małych tancerzy, którzy w przepięknych strojach, szytych na miarę, zatańczyli menueta. Nasze uroczyste spotkanie uświetnił także Pan Tomasz Stroynowski, który wystąpił z absolwentami Przedszkola w Trąbkach Wielkich, ze specjalnym udziałem Pani Anny Federowicz.

W dalszej części spotkania przemawiali nasi zacni goście. Były gratulacje, podziękowania, miłe słowa i kwiaty złożone na ręce Pani Dyrektor Anny Tysler, która zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

Dzieci tego dnia otrzymały zapinki i balony z logo Przedszkola. Zostały również zaproszone do sali gimnastycznej, gdzie czekała na nie niespodzianka: pięknie nakryte stoły i … TORTY! Każda grupa miała tort z obrazkiem zwierzątka (z twórczości J. Brzechwy), które od teraz będzie jej towarzyszyło w postaci nazwy grupy:

- grupa I – ŻABKI

- grupa II – TYGRYSKI

- grupa III – BIEDRONKI

- grupa IV – SOWY

To był dzień pełen wzruszeń. Teraz, kiedy ktoś zapyta nasze przedszkolaki: „Do jakiego chodzisz przedszkola?”, one z radością odpowiedzą: „Do Przedszkola im. Jana Brzechwy”!

Nadanie imienia

Utworzono dnia 02.06.2016, 19:31