Projekt ekologiczny DRZEWO

Utworzono dnia 19.05.2018, 18:32

W tym tygodniu grupa "Sówek" realizowała projekt ekologiczny DRZEWO, nawiązując do hasła Koncepcji Pracy Przedszkola na rok szkolny 2017/2018 "Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT". Działo się wiele. We wtorek odwiedził nas Pan Andrzej Kwiatkowski, który opowiedział, na czym polega praca stolarza. Przywiózł ze sobą rekwizyty i akcesoria, którymi w swojej pracy posługuje się stolarz. Opowiedział nam o nich i pokazał ich zastosowanie. Spotkanie z Panem Andrzejem było ciekawym doświadczeniem. Także Pani Krysia przywiozła z "Osady Pod Turem" przybory, którymi kiedyś posługiwano się do pracy przy drzewie. Dzieci miały okazję przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi drwale i stolarze. Opowiedzieliśmy sobie, jak zbudowane jest drzewo. Dzieci wykonały rysunki według instrukcji i same je opisały. Cała grupa wybrała się także do pobliskiego lasu, aby móc narysować drzewo, obejrzeć je z bliska, wsłuchać się w bicie jego serca, nawiązując do wczesniej przeczytanego wiersza R.Pisarskiego pt. "Zielone serce".  W czwartek odwiedził nas leśniczy  - Pan Mariusz Filochowski wraz ze swoim pomocnikiem Julianem, który jest absolwentem naszego przedszkola. Pan Mariusz opowiedział nam z kolei na czym polega praca leśnika oraz jakimi przyrządami w swojej pracy się posługuje. Wyjaśnił nam także, jak rośnie drzewo oraz na jakie choroby może zapaść. Było bardzo ciekawie i pouczająco. Z zachowań naszych "Sówek" sądzić można, że będą oni prawdziwymi strażnikami przyrody, którzy już dziś wiedzą, jak szanować naturę. Na koniec tygodnia dzieci posadziły w naszym ogródku przedszkolnym pomidorki koktajlowe oraz cukinię.