Śniadanie wielkanocne

Utworzono dnia 16.04.2022

Dzisiejszy dzień był bardzo wyjątkowy, ponieważ zaczął się od śniadania wielkanocnego. Tego dnia stoły przyozdobiły stroiki wielkanocne z bukszpanem wykonane przez dzieci oraz inne wielkanocne dekoracje. Pośród warzyw i kanapek pojawiły się jajka - symbolizujące odrodzenie się przyrody oraz babka wielkanocna, która symbolizuje wzrastanie wiary, nadziei i miłości. Przed przystąpieniem do śniadania Sówki przypomniały sobie tradycje związane ze śniadaniem wielkanocnym, następnie złożyły sobie życzenia i stukały się jajeczkami. "Wybitka" szybko stała się ulubioną tradycją wielkanocną Sówek. Po śniadaniu rozpoczęło się szukanie jajek wielkanocnych, które Zajączek zgubił w naszym przedszkolu. Po rozwiązaniu zadania dzieci otrzymały ostatnią wskazówkę związaną z miejscem ukrycia drobnego upominku - czekoladowych zajączków, które Zając zostawił ukryty dla dzieci na placu zabaw.

Śniadanie wielkanocne

Utworzono dnia 16.04.2022, 19:33