Stan zagrożenia epidemicznego - informacje

Utworzono dnia 27.05.2022

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii z dniem 16 maja 2022 roku nastąpiło zniesienie stanu epidemii w Polsce, jednocześnie wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego od tego samego dnia (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 maja 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - Dz.U. poz. 1025).

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce nie zmienia diametralnie sytuacji - zgodnie z ustawą Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - większość działań związanych z COVID-19 obowiązuje zarówno w stanie epidemii, jak i stanie zagrożenia.

Poniżej link do obecnie obowiązujących zaleceń GIS dla przedszkoli: