Dentobus w przedszkolu / Дентобус в дитячий сад

Utworzono dnia 24.05.2022

Szanowni Rodzice!

Informujemy, iż w VI 2022 r. będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań stomatologicznych w ramach programu mobilnego gabinetu stomatologicznego:     8 VI 2022 r. (środa) - obiekt przy ul. Sportowej 19

Program został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Dentobus ma świadczyć wsparcie w leczeniu stomatologicznym w tych placówkach, które są zbyt małe, aby umieścić w nich gabinet dentystyczny.

Firma Ekodent sp. z o.o. ma podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, współpracuje z urzędami gmin oraz placówkami oświatowymi.

W zakresie usług, które są proponowane jest,  m.in. ocena stanu zębów, zgryzu, intensywności próchnicy oraz ewentualnej profilaktyki fluorkowej. Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym, dla Dzieci i Rodziców jest on całkowicie bezpłatny.  Zespołem przeprowadzającym badania będzie lekarz stomatolog i asystentka/higienistka stomatologiczna.

Badanie zostanie przeprowadzone tylko u tych dzieci, które posiadają podpisaną zgodę na wykonanie badania

Pracę Dentobusu można zobaczyć na facebookowym profilu zespołu działającego w Olsztynie pod linkiem:

/////

Дорогі батьки!

Повідомляємо, що в VI 2022 року можна буде скористатися безкоштовними стоматологічними оглядами в рамках програми мобільної стоматологічної практики: 8 VI 2022 р. (вівторок) – буд. вул. Спортова 19

Програма започаткована в рамках роботи над політикою охорони здоров’я країни та розрахована на дітей та підлітків до 18 років. Dentobus має надавати підтримку в лікуванні зубів у тих приміщеннях, які занадто малі для розміщення кабінету стоматолога.

Компанія Ekodent sp.z o.o. підписала договір з провінційним відділенням Національного фонду охорони здоров’я та Провінційним управлінням у Гданську, співпрацює з муніципальними управліннями та навчальними закладами.

З точки зору послуг, які пропонуються, т.е. оцінка стану зубів, прикусу, інтенсивності карієсу та можлива фторпрофілактика. Програма є частиною політики охорони здоров’я країни, відшкодовується Національним фондом здоров’я, а тому є абсолютно безкоштовною для дітей та батьків. Команда, яка проводить тести, буде стоматологом та асистентом стоматолога/гігієністом.

Тест буде проводитися лише тим дітям, які мають підписану згоду на проведення тесту

Роботу Dentobus можна побачити на Facebook-профілі команди, що діє в Ольштині за посиланням: