Piosenka w nauce języka angielskiego

Utworzono dnia 11.05.2020

Dlaczego nauka języka angielskiego powinna rozpoczynać się wcześnie, już w przedszkolu?

Według specjalistów młodsze dzieci znacznie lepiej radzą sobie z opanowaniem dźwięków nowego języka. Jest to spowodowane dużą elastycznością aparatu mowy, dlatego z naturalną łatwością przyswajają nie tylko słownictwo, ale i intonację. Niektórzy z rodziców zastanawiają się czy na etapie uczenia się języka ojczystego nauka drugiego nie zdezorientuje dziecka? Nic bardziej mylnego, ponieważ nauka dwóch języków jednocześnie wpływa nie tylko na rozwój umiejętności rozumienia ze słuchu, ale także rozwija obie półkule mózgowe. Piosenki po angielsku dla dzieci powodują, że dziecko może szybciej przyzwyczaić się do brzmienia obcej mowy. Małe dziecko ma bardzo plastyczny umysł, który szybciej koduje i przyswaja wszystko, co nowe.

Bez względu na to czy chodzi o piosenki po angielsku dla dzieci, gry edukacyjne czy bajki dla dzieci od samego początku traktują obcy język jako coś naturalnego, jako sposób na komunikację, dlatego nie odbierają np. angielskiego jako czegoś sztucznego.
Piosenki po angielsku dla dzieci to forma nauki, która nie zajmuje czasu rodzicom, jest atrakcyjna, ponieważ można znaleźć w internecie wiele materiałów dla maluchów. Dziecko słuchając i oglądając kolorowe obrazy jest pozytywnie zmotywowane, a tym samym nastawione do poznawania nowych słów.

Muzyka jest zjawiskiem, które w znacznym stopniu ułatwia zapamiętywanie. Słuchając jej, uczeń potrafi się zrelaksować, jej rytm współgra z rytmem naszego ciała, a poza tym powtarzalność pewnych wzorów przyśpiesza proces uczenia się.

Piosenki wpływają na motywację dzieci, nie ważne na jakim poziomie nauki języka obcego się znajdują.