Przedszkolna Wigilia i spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 04.01.2022

Czwartek, 23. grudnia był dniem przedszkolnej Wigilii. Przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani, już od wejścia dało się poczuć wyjątkową atmosferę.

Nie ma co ukrywać, że najbardziej czekaliśmy na odwiedziny Świętego Mikołaja. I w końcu przyszedł, w towarzystwie uroczych pomocnic. Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, a on zapytał czy byliśmy grzeczni (oczywiście!) i dał nam prezenty.

Każdy z nas zrobił sobie także zdjęcie z gościem.

Niestety okres świąt to czas, kiedy Mikołaj ma bardzo dużo pracy, więc nie mógł zostać u nas długo, ale obiecał, że odwiedzi nas znowu za rok.

Gdy opadły już emocje po spotkaniu ze Świętym, przyszedł czas na uroczysty, wigilijny obiad. Gościliśmy też panią Mirkę, naszą logopedkę. Panie złożyły nam życzenia i zasiedliśmy do stołu nakrytego białym obrusem, pod który pani włożyła sianko. Na stole pojawiły się też świąteczne dekoracje, między innymi wykonane przez nas pomarańcze z goździkami.

Chwilę później zajadaliśmy się pysznymi pierogami z kapustą, piliśmy barszcz, a w roli deseru wystąpiły sernik i ciasto marchewkowe.

Przedszkolna Wigilia i spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 04.01.2022, 20:37