Dzień Buraka

Utworzono dnia 24.11.2021, 11:54

Kolejne warzywne święto w naszym przedszkolu dotyczyło buraka.Dzieci poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki  poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do powstania białego cukru na podstawie historyjki pt. „Od buraka do lizaka”. Dzień Buraka obfitował w warzywne zagadki, wiersze, piosenki i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Dzieci  obserwowały powstanie koloru bordowego z połączenia farb w odcieniu fioletowym i czerwonym i ozdobiły szablon buraczka. W menu przedszkolnym też znalazł się burak. Jedliśmy czerwony barszczyk oraz piliśmy soczek z buraczka. O dziwo nikt nie grymasił, wszystkim bardzo smakowało! Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo przyjemne i pożyteczne.