Górnik w przedszkolu

Utworzono dnia 03.12.2021, 22:25

3 grudnia odbyło się niecodzienne wydarzenie, bowiem tego dnia na spotkanie z dziećmi przybył były pracownik Kopalni –Pan Ryszard, z zawodu górnik . Nasz gość wprawił wielkie zdumienie przedszkolaków, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle barwną opowieść o tym, jak powstawał przez wiele milionów lat węgiel i jakie jest jego znaczenie w gospodarce narodowej. Szczególnie duże zainteresowanie budził strój górnika, w tym przede wszystkim czapka ze wspaniałym, białym pióropuszem, oraz szpada. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek i stroju. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania, poprosiliśmy o wspólną fotografie.