Utworzono dnia 01.06.2021, 18:51

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  - Janusz Korczak. Dzisiaj cały świat się uśmiechał, bo nasze dzieci obchodziły swoje święto. Z tej okazji w przedszkolu zostało przygotowanych wiele niespodzianek. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, musiały pokonać tor przeszkód, zatańczyć aż trzy układy taneczne (zumba dla dzieci),  rozwiązać zagadki i zagrać melodię „Panie Janie” na bum-bum rurkach.  Na wszystkich etapach zdobywały pieczątki za wykonane zadanie, które umożliwiły odebranie mapy skarbów. Bez większych trudności „Liski” odnalazły skarb jakim były balony. Nasze przedszkolaki odwiedził też Wójt Błażej Konkol z Panią Patrycją Jereczek – kierownikiem ds. oświaty, aby wręczyć słodki upominek. Kolejnym gościem był Pan Władek Ornowski z Panią Małgorzatą Wójcik z Firmy Citronex, dzięki którym nasze przedszkolaki zajadają się zdrowymi bananami czy ananasami (też tego dnia były na przekąskę). Pani Małgosia została uhonorowana specjalnym medalem - "Złotym bananem" w podziękowaniu za współpracę i przekazywane owocowe podarunki. Na obiad dzieci zjadły przepyszną zdrową pizzę oraz lody podarowane przez Firmę Iglotex. Na podwieczorek dzieci zajadały się słodkimi, ale zdrowymi muffinkami. Dodatkową atrakcją była foto-budka z bohaterami z „Psiego Patrolu”. Wrażeń dzisiaj dzieciom nie brakowało. Życzymy, aby taki Dzień Dziecka był każdego dnia.