Spektakl ,,O Rybaku i Złotej Rybie"

Utworzono dnia 23.09.2021, 18:31

Dzisiaj dzieci z grupy ,,Kangurki" miały okazję wziąć udział w Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza ,,FOTEL". Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały spektakl pt. ,,Złota Ryba".

,,Złota Ryba” to bajka z morałem opowiadająca o ubogim Rybaku, który wychodzi na połów. W jego sieci zaplątuje się Złota Rybka. Nie zwykła, a zaklęta, władczyni jeziora, która ma moc spełniania ludzkich życzeń. Rybak, obdarzony dobrym sercem, zwraca jej wolność bez żądania jakiejkolwiek nagrody. W skromnej chatce czeka na niego Żona, ponura i wiecznie niezadowolona, która na wieść o Złotej Rybce kilkakrotnie odsyła męża nad brzeg, aby wypraszał kolejne bogactwa. Jej pazerność sprawia, że traci wszystko, co do tej pory otrzymała...