Dzień Kasku

Utworzono dnia 16.09.2019, 19:30

13 wrzesnia 2019r. dzieci przyniosły do przedszkola kaski. Spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie powitaliśmy zaproszonych gości - policjantów z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich. Panowie policjanci opowiedzieli o bezpiecznym poruszaniu się dzieci w ruchu drogowym i o tym, jak ważne jest zakładanie kasków i ochraniaczy.

Przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane ze sprzętami, na których mogą jeździć (rower, rolki, wrotki, deskorolki) i wykonały piosenki (m.in."Wkładaj kask", "Ruch uliczny").

Dyrektor Pani Anna Tysler zaprezentowała kaski, które nasze Przedszkole otrzymało w ramach Projektu "CEMEX pomoże - bezpiecznym być na drodze!". Będziemy z nich korzystać podczas jazdy na hulajnogach i rowerkach biegowych na naszym przedszkolnym podwórku.

Na koniec spotkania goście poczęstowali dzieci symbolicznym cukierkiem i lizaczkiem i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.