"Cemex pomoże -bezpiecznym być na drodze"

Utworzono dnia 29.05.2019, 19:43

Pierwszym działaniem w ramach projektu były zabawy z okazji Dnia Dziecka - "By każdy mógł obchodzić Dzień Dziecka” – zabawy w miasteczku drogowym. Dzieci utrwaliły znane już zasady bezpieczeństwa poruszania się na drodze, umiejętność przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz znajomość znaków drogowych.  Największą jednak radość sprawiła dzieciom możliwość "kierowania" pojazdami np. policyjnymi, strażą pożarną, a nawet autobusem. Zabawy te realizować mogliśmy dzięki zakupowi pomocy dydaktycznej do prowadzenia zajęć z wychowania komunikayjnego z dziećmi w wieku 4-10 lat "Autochodzik". Zestaw ten zakupiony został dzięki wygraniu przez nasze przedszkole grantu w konkursie "Fabryka Pomysłów", której organizatorem jest Fundacja Cemex "Budujemy Przyszłość".