BohaterOn

Utworzono dnia 30.12.2018, 13:40

Sprawozdanie z realizacji projektu „BohaterON – włącz historię”

W roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole kolejny już, trzeci raz, wzięło udział w akcji „Kartka dla Powstańca”. Akcja ta stanowi część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię”, w ramach której realizowany jest projekt „BohaterON w twojej szkole”. Celem projektu jest edukowanie młodych pokoleń, wzmacnianie tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych i budowanie wrażliwości społecznej. Projekt przeznaczony jest do realizacji w różnych grupach wiekowych od przedszkolaków po licealistów.

Dla najmłodszych przeznaczona jest akcja „Kartka dla Powstańca”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek.

Po dopełnieniu przez nas wymogów formalnych, organizatorzy kampanii, Fundacja „ROSA” i Fundacja „SENSORIA”z Wrocławia, przesłała na adres przedszkola pocztówki, które zgodnie z regulaminem projektu trafiły do najstarszych grup: „Biedronek” i „Sówek”. Jako koordynator projektu w naszym przedszkolu, zapoznałam dzieci z założeniami projektu i jego ideą przewodnią. Następnie przedszkolaki, jako że nie posiadły jeszcze w wystarczającym stopniu umiejętności pisania,  ozdobiły pocztówki kolorowymi rysunkami.

Gotowe kartki zostały wysłane na adres Fundacji „Rosa” 30 października 2018r.