BIAŁO-CZERWONA w każdym oknie

Utworzono dnia 12.11.2018, 14:34

„BIAŁO-CZERWONA W KAŻDYM OKNIE”

Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem dla Niepodległej Przedszkole im. Jan Brzechwy w Trąbkach Wielkich realizuje bardzo bogaty program „Niepodległa 1918-2018” (pod patronatem MEN), którego celem jest szczególne przeżycie tej rocznicy. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była doskonałym momentem, by podjąć się zadania w ramach wspólnego przeżywania Tego doniosłego wydarzenia. Nasze ojczyste barwy: biała i czerwona, które zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792 roku, były Głównym Bohaterem wspólnej akcji „Biało-czerwona w każdym oknie” – Wychowanków Przedszkola w Trąbkach Wielkich, mieszkańców ulicy Parkowej (ulicy prowadzącej bezpośrednio do przedszkola), pracowników Urzędu Gminy (za zgodą i akceptacją Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola) oraz Wychowanków Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego w Mickunach na Litwie, z którym Przedszkole współpracuje. Efekt współpracy, w postaci okien przystrojonych na 11 listopada w biało-czerwone flagi, można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Dyrektor Przedszkola, w imieniu całej społeczności przedszkolnej – bardzo gorąco dziękuję za włączenie się w tę piękną, patriotyczną akcję.